KEDS-i ka arritur të lokalizojë prishjën në Dragash, pritet intervenimi

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Opoja.net ka arritur të kontaktojë me ekipin e KEDS-it e cila njofton se moti i ligë, i përcjellë me reshje bore dhe erëra të forta ka shkaktuar prishjën e daljes 35 kV (kilovolt).

“Ju jeni në dijeni se bora atje është e madhe dhe kushtet e rënduara po e bejnë të vetën”.

“Por, fal angazhimit të pa shoq elipët e KEDS-it kanë arritur të lokalizojnë prishjën e daljës 35 kV (kilovolt) dhe do të sanojnë në kohë më të shkurt të mundshme”.

Prishja është në fshatin Brezne, saktësisht rrezë fshatit në anën e majtë në rrugën për Dragash. Ekipet e KEDS-it kanë provuar mbrëmë përmesë një traktori për të shkuar në vëndin e ngjarjës, por nuk ja kanë arritur. Ekipët janë duke bërë maksimumin për të shkuar sot atje, pasi rruga përseri është e bllokuar, por janë duke u afëruar me traktor.

Bora në këtë zonë arrinë trashesinë 1.30 meter.

Njoftimi i plotë nga KEDS-i dërguar Opoja.net-it:

I nderuar ju jeni ne dijeni se bora atje eshte e madhe dhe kushtet e renduara po e bejne te veten. Por, fale angazhimit te pashoq ekipet e KEDS-it kane arritur ta lokalizojne prishjen e daljes 35 kV (kilovolt) dhe do ta sanojne ne kohen me te shkurter te mundshme.

Eshte ne fshatin Brezne. Saktesishtj, rreze fshatit ne anen e majte ne rrugen per Dragash. Ekipet kane provuar mbreme permes nje traktori te shkojne deri tek vendi i ngjarjes por nuk ia kane arritur. Jane duke bere maksmimumin qe te arrijne sot pasi rruga prape eshte bllokuar, por po ofrohen me traktor. Bora aty arrine deri ne 1.3 m.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-