Opoja.net

KEDS njofton për reduktime të rrymës në disa fshatra të Opojës

Këto ditë ka pasur ndërprerje të energjisë ne pothuajse të gjithë fshatrat e Opojës.

Por të gjitha këto ndërprerje kanë qenë të paplanifikuara.

5446
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
Kandidati juaj i preferuar për kryetar të Dragashit?

Ndërsa KEDS përmes një njoftimi ka bërë të ditur së të martën do të ketë ndërprerje të planifikuara të rrymës, transmeton opojasot.com.

Më poshtë njoftimi i KEDS

Më 27.02.2018 në NS 35/10 kV Dragashi do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Bellobradi (Kodi: 30036008) prej orës 12:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë fshatrat: Bellobrad, Brrut, Kapre, Kosavë, Pllajnik, Shajne, Xërxe e Sharrit, Zgatar, Zym i Sharrit, afariste:ILVA” Buqe, Restoran Dasma Zym, TS-IPKO dhe Vala.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i transformatorit të mbingarkuar në Zym.

Ushtria e Kosovës furnizon me maska mbrojtëse shkollat në komunën e Dragashit

Opoja.net

Shi dhe vranësira, ndryshon moti në dy ditët e ardhshme

Opoja.net

Vetëvendosje në Dragash merr mbështetje nga Ministra e Deputetë të Kosovës për zgjedhjet lokale!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto