KEDS: Për shkak të reshjeve dhe erërave të fuqishme ka prishje të rrjetit

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike ka njoftuar se në disa pjesë ka prishje të rrjetit të energjisë elektrike si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut dhe erërave të fuqishme.

Sipas kompanisë, ekipet janë në terren dhe po identifikojnë prishjet në rrjet.

Njoftimi i plotë:

Si pasojë e motit të keq me reshje të mëdha të shiut dhe erë të fuqishme kemi dalje jashtë punës dhe si rrjedhojë ka edhe prishje.

Ekipet e KEDS janë në terren në numër të shtuar për të vepruar sa më shpejt në identifikimin e prishjeve dhe rregullimin e tyre. Numri i ekipeve do të vazhdojë të rritet dhe shpërndahet në bazë të nevojave të terrenit.
Ju faleminderit për mirëkuptim!

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-