Këta janë çmimet e derivateve për sot

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës me pakicë.

Për secilin produkt të naftës çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është: 1.60 € për Litër, çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është:  1.34 € për Litër, çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është 0.75 € Për Litër.

Çmimet e lartcekura vlejnë për datën 25-26/09/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 48 orë nga data dhe ora e publikimit.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-