KFOR-i largon flamurin e madh serb që u vendos si provokim nga strukturat paralele

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale.

Një flamur i madh ishte vendosur sot afër Urës së Ibrit nga strukturat paralale.

Opoja.net Opoja.net Kosova

Vendosja e këtij flamuri u pa si provokim, megjithatë kanë reaguar menjëherë autoritetet e sigurisë.

Në pamjet që ka siguruar Nacionale shihet prania e KFOR-it italian, teksa një nga zyrtarët duke e larguar flamurin.

Kujtojmë se ka më pak se 24 orë prej kur i njëjti flamur është vendosur aty, ndërsa rastin e raportuan qytetarë të shumtë e më pas edhe mediat lokale nga qyteti i Mitrovicës.

Për më shumë shikoni fotot e mëposhtme.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-