Klubi i shahut “Sharri” do të merr pjesë në ligën e dytë të Federates së Shahut në Kosovë

Opoja.net Opoja.net Opoja

Nuk ka që disa vite nga themelimi i Klubit të Shahut “Sharri” në Komunën e Dragashit e cila që nga fillimi po tregohen shumë suksese. Ky klub së fundi na ka njoftuar së është pranuar të merr pjesë në ligën e dytë të Federates së Shahut në Kosovë 2021, shkruan OpojaNet.

Kasam Qafleshi kampion i grup moshave të reja të Kosovës në vitin 2016. Pjesëmarrës në kampionatin europian të Shahut dhe i kualifikuar ne FIDE! Tani është koordinator i klubit të Shahut “SHARRI”.

Në bashkëpunim me Kryesinë e Këshillit Turk në Kosovë dhe Federatën e Shahut të Kosovës është realizuar faza e parë e Turneut të Shahut për nder të “18 Marsit Ditës së Fitores së Çanakalasë”.
Në këtë turnir mori pjesë dhe Klubi i Shahut SHARRI me përfaqesuesin Kasam Qafleshi!
May be an image of 6 njerëz, people standing dhe E brendshme

Lista e lojtareve të K.sh Sharri në ligën e dytë të Federates së Shahut e Kosoves- 2021 e cila do të mbahet së shpejti!
Njëherit i urojm suksese gjithë ekipit, me fat!

No photo description available.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-