Opoja.net

Kodrat e Zaplluxhës sot u zbardhën nga bora

Moti i ligë dhe reshjet e dendura të shiut kanë përfshirë të gjithë territorin e Republikës së Kosovës.

Megjithatë në zonat e larta malore ka pasur edhe reshja të lehta të borës, edhe përkundër faktit se tashmë kanë kaluar më shumë se dy javë prej se kur ka hyrë stina e pranverës.

140
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Bëhet fjalë për Komunën e Dragashit, konkretisht fshatin Zaplluxhë, që ndodhet në një lartësi mbidetare rreth 1600 metra, shkruan Gazeta Express.

Atje sot bora ka zbardhur majat e malit, duke bërë kështu që të ulen mjaft shumë edhe temperaturat.

Për reshje të borës sot ka paralajmëruar edhe Sylë Tahirsylaj, megjithatë nuk e kishte specifikuar rajonin se ku do të kishte reshje.

Urimi i drejtorit të DKA-së në Dragash për fillimin e vitit të ri shkollor

Opoja.net

Sot filloi viti i ri shkollor

Opoja.net

Shabani: Gjatë këtij mandati në Dragash, kemi përmbushur zotimet ndaj qytetarëve

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto