Komuna e Dragashit anulon tenderin për rregullimin dhe pastrimin e Liqenit të Breznës

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Komuna e Dragashit ka njoftuar në faqen e saj zyrtare se ka anuluar aktivitetin e prokurimit që planifikonte kontraktimin e një operatori ekonomik për rregullimin dhe pastrimin e Liqenit të Breznës.

Arsyeja e anulimit të këtij aktiviteti, sipas asaj që shkruhet në njoftimin zyrtar të datës 23 tetor, është tejkalimi i vlerës së parashikuar të kontratës, të shpallur nga autoriteti kontraktues. Në njoftimin për anulim të procedurës së tenderimit thuhet se “Ka qenë një ofertë, por ka tejkaluar buxhetin e planifikuar sipas njoftimit me kontratë.”/Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-