Opoja.net

Konfirmohet data për meçin e peshave të rënda mes Whyte dhe Povetkin

Briton Dillian Whyte do ta ketë mundësin të marrë hakmarrje ndaj Alexander Povektin pasi që ndeshja e tyre është konfirmuar me 6 mars.

Sfida mes tyre kishe qenë e paraparë të zhvillohej në nëntor të 2020 në stadiumin Wembley Arena, mirëpo për shkak se Povetkin kishte rezultuar me COVID-19, ishte shtyrë dueli.

Rikujtim që boksierët e vetëm që kanë mposhtur Whyte janë Anthony Joshua dhe Povetkin.

Në anën tjetër, Campbell Hatton, 19 vjeçar, do të debutoj në të njejtën ditë, transmeton lajmi.net.

Zyrtarët e Matchroomit kanë bërë të ditur gjithashtu se Josh Warrintgon do të mbrojë titujt e tij kundër meksikanit Mauricio Lara në 13 Shkurt.

Warrington do të ketë një disavantazh në këtë duel për arsye se nuk ka luftuar që nga tetori 2019.

Edhe britaniku, Laërence Okolie do të përballet me polakun Kryzsztof Gloëacki për titullin e WBO-së për peshat e rënda.

Chantelle Cameron e Northampton, 29 vjeç, do të bëjë mbrojtjen e parë të titullit të saj botëror në kategorinë super të lehta të ËBC kundër Melissa Hernandez të Porto Rikos./Lajmi.net/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Send this to a friend