Opoja.net

Kosova me fitore të thellë ndaj Lituanisë

Kosova ka shënuar fitore të thellë në miqësoren kundër Litanisë në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Sinjali Sporti.

Lojtari i ndeshjes pa dyshim se ishte Arbër Zeneli, i cili në një formë fantastike arrit t’i shënojë dy gola, njëri në pjesën e parë (27′) dhe tjetrën në pjesën e dytë (71′).

 

Dy golat e tjera për “Dardanët” i shënuan Vedat Muriqi (63′) dhe Besar Halimi (79′).

Goli i Muriqit

Goli i Halimit:/Gazeta Sinjali Sporti/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net