Kosova me fitore të thellë ndaj Lituanisë

Opoja.net Opoja.net Sport

Kosova ka shënuar fitore të thellë në miqësoren kundër Litanisë në stadiumin “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Sinjali Sporti.

Lojtari i ndeshjes pa dyshim se ishte Arbër Zeneli, i cili në një formë fantastike arrit t’i shënojë dy gola, njëri në pjesën e parë (27′) dhe tjetrën në pjesën e dytë (71′).

 

Dy golat e tjera për “Dardanët” i shënuan Vedat Muriqi (63′) dhe Besar Halimi (79′).

Goli i Muriqit

Goli i Halimit:/Gazeta Sinjali Sporti/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-