Kosova në grup me Spanjën për kualifikimet për botërorin “Katar 2022”

Opoja.net Opoja.net Sport

Kosova është pozicionuar në Grupin B për kualifikimet në Kampionatin Botëror në futboll “Katar 2022”.

“Dardanët” do të kenë përballë hiç më pak se Spanjën, Suedinë, Greqinë, dhe Gjeorgjinë.

Kjo u bë e ditur pas shortit që sot u hodh në selinë e UEFA-s në Cyrih.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-