Opoja.net

Kosova nuk ia del as ndaj Gjeorgjisë, pëson humbje të hidhur në “Fadil Vokrri”

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar një tjetër humbje të hidhur sonte në Prishtinë.

“Dardanët” e drejtuar nga Bernard Challandes janë përballur sonte me Gjeorgjinë në kuadër të kampanjës eliminatore për Kupën e Botës “Katar 2022”, raporton FrontOnline.

58
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Ndeshja e vlefshme për grupin B i takoi Gjeorgjisë me rezultat të ngushtë, 1:2.

Okriashvilli (’11) dhe Davitashvilli (’82) i realizuan golat për mysafirët.

Ndërkaq, për Kosovën, golin e vetëm e realizoi Vedat Muriqi nga penalltia në minutën e 45-të të ndeshjes.

Me këtë humbje, Kosova ka rënë në vendin e fundit në renditjen tabelore të grupit B./FrontOnline/

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto