Kosova përgatitet në Greqi, gati për ndeshjen e nesërme

Opoja.net Opoja.net Sport

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka nisur përgatitjet në Kretë të Greqisë për ndeshjen nesër në kuadër të kualifikimeve për Botëror.

“Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll sot ka udhëtuar për në Heraklion dhe po e zhvillon stërvitjen e parë në palestrën ku nesër nga ora 14.00 luhet takimi me Greqinë. Atmosfera në Kombëtare është shumë e mirë dhe djemtë janë të vendosur për të dhënë maksimumin në përpjekje për të fituar ndeshjen e rëndësishme me Greqinë. Të kujtojmë që të mërkurën në Prishtinë ndeshja me Greqinë ishte shumë dramatike dhe u vendos për një gol, në të mirë të mysafirëve. Ndeshje tjetër e fortë pritet nesër, ndërsa synimet janë për të fituar takimin”, ka shkruar FHK.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-