Kosova pëson humbje të hidhur në Stokholm, mposhtet bindshëm nga Suedia

Opoja.net Opoja.net Sport

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar një humbje të hidhur sonte në Stokholm.

Në “Friends Arena”, Suedia është përballur me Kosovën në kuadër të ciklit eliminator për Kupën e Botës “Katar 2022”, shkruan FrontOnline.

Ndeshja e vlefshme për grupin B i takoi suedezëve me rezultat bindës, 3:0.

Forsberg (’29), Isak (’62) dhe Quaison (’79) i realizuan golat për Suedinë sonte.

Kjo ishte ndeshja e gjashtë për grupin B eliminator për Kupën e Botës.

“Dardanët” e kanë regjistruar vetëm një fitore në këtë kampanjë./FrontOnline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-