Kosovari zhvishet dhe bërtet “UÇK” në aeroplan , arrestohet nga policia

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Një rast i çuditshëm ka ndodhur në aeroplanin e linjës Bruksel-Shkup.

Një kosovar ishte zhveshur deri në del dhe kishte bërtitur “UÇK”.

Ai u arrestua menjëherë pas aterimit në aeroportin e Shkupit.

Kjo ngjarje i kishte shqetësuar paksa udhëtarët, raporton Alsat-M përcjell Klankosova.tv.

“Për momentin bëhet e ditur se bëhet fjalë për një shtetas kosovar i cili është ndaluar në pikën kufitare të Aeroportit Ndërkombëtar të Shkupit për shkak të sjelljes agresive. Jemi duke punuar në zbardhjen e rastit”- thuhet në njoftimin e MPB-së maqedone.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-