Krasniqi: Qytetarët e Dragashit pa dallime etnike e partiake do ta përkrahin kryetarin Shabani në balotazh

Opoja.net Opoja.net Opoja

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Dragash ku me kryetarin Shaban Shabani dhe me kryetarin e Degës së PDK-së, Vehbi Nazifi, kanë takuartë takoj strukturat dhe asamblistët e Partisë Demokratike të Kosovës në këtë komunë.

Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi u shpreh se në Dragash pamobilizim maksimal për të zgjeruar rrjetin e përkrahësve për fitoren e PDK-së në këtë komunë më 14 nëntor, sepse Shabani ka qeverisur mirë dhe ndershëm, si dhe ka qenë kryetar i të gjithë qytetarëve pa dallime partiake e etnike, duke krijuar mundësi të reja e perspektivë për ta.

“Prandaj, qytetarët e Dragashit do t’i besojnë përsëri vizionit të Shaban Shabanit për këtë komunë dhe programit të tij transformues për të vazhduar qeverisjen zhvillimore, e për ta nxjerrë Dragashin në një nivel tjetër duke e çliruar tërë potencialin e kësaj komune si zonë e ardhshme turistike dhe si qytet që u ofron të gjithëve kushte më të mira jetese.” shkruan Krasniqi.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-