Krisma tek stacioni i autobusëve në Prizren

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Rreth orës 13:54 minuta, në rrugën “De Rada” , në afërsi të Stacionit të Autobusëve në Prizren janë dëgjuar së paku katër të shtëna nga kallashnikovi, por nuk është lënduar askush.

“Me ta vërejtur ngjarjen qytetarë të shumtë kanë thirre policinë duke e ndihmuar me informacione për personin e armatosur i cili shumë shpejtë është arrestuar dhe i është sekuestruar arma me dy fishekë në karikator”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Sipas informatave të para, thuhet se cak i kësaj ngjarje dyshohet të jetë një qytetar i cili në këto momente po merret në pyetje nga hetues të Stacionit policor në Prizren për të mësuar më shumë rreth rastit.

Për tani, sipas policisë, thuhet se i dyshuari dhe viktima njihen në mes vete.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-