Opoja.net

Kryetari i komunës Shaban Shabani priti në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Donika Gërvalla

Kryetari i komunës së Dragashit z. Shaban Shabani priti dje në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Donika Gërvalla me bashkëpunëtorë. Qëllimi i vizitës ishte informimi nga afër lidhur me shërbimet dhe pritjen që i bëhet mërgatës në nivel lokal.
Kryetari Shabani e njoftoi Ministren Gërvalla për përgatitjet që janë bërë dhe kapacitetet që ka komuna në ofrimin e shërbimeve dhe pritjen sa më të mirë të bashkatdhetarëve gjatë periudhës së verës.
Gjithashtu u bisedua edhe për resurset që ka komuna e Dragashit në mundësi të investimit në fushën e turizmit përmes tërheqjes së investimeve në këtë zonë duke e parë diasporën si urë lidhëse në këtë relacion.

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

KF Opoja e nis mbarë sezonin e ri, fiton 4 me 1

Opoja.net

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto