Kryetari Shabani lidh marrëveshje me ‘Qatar Charity’ për fëmijët jetimë të Dragashit

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Komuna e Dragashit në faqen e saj zyrtare ka njoftuar se Kryetari, Shaban Shabani, ka lidhur një ‘’marrëveshje bashkëpunimi me organizatën ‘Qatar Charity’ me seli në Prishtinë, me qëllim përmirësimin e gjendjes ekonomike të fëmijëve pa prind (që i ka vdekur baba) apo pa të dy prindërit”.

Komuna ka bërë thirrje që të gjithë fëmijët e kësaj kategorie, të cilët janë të lindur prej vitit 2006 deri në vitin 2019, të aplikojnë në këtë program.

Në linkun e mëposhtëm nodhet njoftimi i Komunës së Dragashit:

https://kk.rks-gov.net/dragash/wp-content/uploads/sites/12/2019/04/Njoftim-per-qytetar.pdf

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-