Opoja.net

Kuka kalon pengesën e parë në Masters

Sport
Kuka kalon pengesën e parë në Masters

Loriana Kuka ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Kuka, që garon në kategorinë deri 78 kilogramë, në raundin e parë e mposhti me ippon Sarah-Myriam Mazouzin e Gabonit pas 2:56 minuta luftë.

Në raundin e dytë Kuka do të përballet me francezen Audrey Tcheumeo, medalisten e argjendtë të Lojërave Olimpike “Rio 2016” dhe të bronztë të “Londra 2012”.

Kosova derimë tash nga Mastersi në Katar ka fituar tri medalje. Distria Krasniqi doli e artë në kategorinë deri 48 kilogramë, ndërsa medalje të bronztë fitoi Majlinda Kelmendi në kategorinë deri 52 kilogramë dhe Nora Gjakova në atë deri 57 kilogramë. Dje Akil Gjakova, në kategorinë deri 73 kilogramë, doli i shtati.

Real Madridi eliminohet nga Superkupa e Spanjës

Merlinda Guraj

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi

Opoja.net

Xhudo: Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Doha të Katarit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net