Kurti: Ushtria e Kosovës po bëhet, me ushtarë të trajnuar, të përgatitur dhe të gatshëm për t’i shërbyer atdheut

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka deklaruar se ka mirëpritur sot ekipin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, fitues të medaljes së argjendtë në një prej garave ushtarake më prestigjioze në botë, “Cambrian Patrol 22”.

Kurti tha është diskutuar në lidhje me performancën e jashtëzakonshme, gjatë stërvitjes 48 orëshe në Malet e Zeza të Uellsit, së bashku me 107 ekipe ndërkombëtare, mes tyre edhe forca speciale.

Kurti tha se ky rezultat është dëshmi shtesë për nivelin e lartë të përgatitjes profesionale dhe standardeve të larta të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Postimi i plotë:

Fitues të medaljes së argjendtë në “Cambrian Patrol 22”

Mirëprita sot ekipin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, fitues të medaljes së argjendtë në një prej garave ushtarake më prestigjioze në botë, “Cambrian Patrol 22”.

Me Gjenerallejtënant Bashkim Jashari dhe udhëheqësin e ekipit tonë, Toger Diar Statovci, biseduam për performancën e jashtëzakonshme, gjatë stërvitjes 48 orëshe në Malet e Zeza të Uellsit, së bashku me 107 ekipe ndërkombëtare, mes tyre edhe forca speciale.

Ky rezultat është dëshmi shtesë për nivelin e lartë të përgatitjes profesionale dhe standardeve të larta të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ushtria e Kosovës po bëhet, me ushtarë të trajnuar, të përgatitur dhe të gatshëm për t’i shërbyer atdheut. Ushtria jonë po forcohet e zhvillohet, për të siguruar e ruajtur paqen, demokracinë dhe progresin.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-