Ky është vendimi i Hatim Baxhakut për Demarkacionin

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hatim Baxhaku, i cili fitoi simpatinë e elektoratit “Rugovist” me mos pjesëmarrjen në seancën e zgjedhjes së Hashim Thaçit president, ende nuk ka vendosur ta bëjë publike votën për Demarkacionin.

Baxhaku i kontaktuar nga Gazeta Blic në lidhje me votën e tij për demarkacionin ka thënë se këtë do ta bëj publike më 1 shtator, atëherë kur edhe do të mbahet seanca e Kuvendit.

“Më 1 shtator kemi me e mbajt mbledhjen me diskutu e me debatu e mandej me votu, aty ka me e tregu unë votën time”, janë fjalët e Baxhakut për Gazetën Blic.

Ndërkohë, raportohet se koalicioni PDK- LDK nuk i ka votat për ratifikimin e marrëveshjes për Demarkacionin.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-