Largohen nga rruga rrëshqitjet e dheut në Restelicë

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Pas reshjeve të pandërprera të shiut, që u krijua situatë shumë e vështirë në rrugën e Restelicës, ku rrëshqitjet e dheut dhe shkëmbinjve kishin bllokuar lëvizjen, sot u bë e mundur largimi i pengesave dhe rruga është e hapur për qarkullim.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i cili ka thënë se po veprohet në të gjitha segmentet rrugore, për t’i rikthyer ato në kushtet e normalitetit.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-