Opoja.net

Largohen nga rruga rrëshqitjet e dheut në Restelicë

Largohen nga rruga rrëshqitjet e dheut në Restelicë

Pas reshjeve të pandërprera të shiut, që u krijua situatë shumë e vështirë në rrugën e Restelicës, ku rrëshqitjet e dheut dhe shkëmbinjve kishin bllokuar lëvizjen, sot u bë e mundur largimi i pengesave dhe rruga është e hapur për qarkullim.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, i cili ka thënë se po veprohet në të gjitha segmentet rrugore, për t’i rikthyer ato në kushtet e normalitetit.

 

86 pako ushqimore u shpërndanë nga Shoqata humanitare Opoja

Opoja.net

Në Dragash shpërndahen pako ushqimore në kuadër të projektit “Sofra e Ramazanit 2021”

Opoja.net

Urimi i kryetarit të komunës Shaban Shabani për muajin e shenjtë të Ramazanit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net