Lewandowski shkruan historinë në Ligën e Kampionëve

Opoja.net Opoja.net Sport

Robert Lewandowski viteve të fundit ka qenë njëri prej sulmuesve me formën më të mirë në botë, transmeton Sinjali Sport.

Polaku shënoi mbrëmë një herë në fitoren e thellë të Bayernit, 4-1 si mysafire e Lazios.

Me golin e 72 Lewandowski ka hyrë në histori, duke u bërë golshënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve.

Për momentin, vetëm Lionel Messi me 119 gola dhe Cristiano Ronaldo me 134 gola janë përpara.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-