Opoja.net

Lewandowski shkruan historinë në Ligën e Kampionëve

Robert Lewandowski viteve të fundit ka qenë njëri prej sulmuesve me formën më të mirë në botë, transmeton Sinjali Sport.

Polaku shënoi mbrëmë një herë në fitoren e thellë të Bayernit, 4-1 si mysafire e Lazios.

Me golin e 72 Lewandowski ka hyrë në histori, duke u bërë golshënuesi i tretë më i mirë në Ligën e Kampionëve.

Për momentin, vetëm Lionel Messi me 119 gola dhe Cristiano Ronaldo me 134 gola janë përpara.

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Send this to a friend