Lista Serbe i fton qytetarët të tubohen nesër para “Car Llazarit”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Lista Serbe ka bërë thirrje për t’u mbajtur një tubim nesër në Mitrovicë të Veriut, para statujës së “Car Llazarit”.

Në njoftimin e lëshuar ftohen të marrin pjesë serbët e Kosovës, nga ora 12:00.

“Në forme unike dhe unanime do t’i themi Evropës dhe botës se shteti ynë i vetëm është Serbia, dhe president është Aleksandar Vuçiq”, thuhet në njoftimin e Listës Serbe.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-