Liverpooli triumfon me plotë meritë ndaj Milanit, Real Madridi fiton “dramën” ndaj Interit, PSG-ja ndalet befasisht nga Brugge

Opoja.net Opoja.net Sport

Janë mbyllur ndeshjet e sontme në kuadër të garës më të fortë për klube në Evropë, Liga e Kampionëve.

Nga ora 21:00, u zhvilluan gjithsej gjashtë ndeshje, teksa vëmendja ishte në “Anfield” dhe “Giuseppe Meazza”, shkruan FrontOnline.

Në “Anfield”, Liverpooli arriti ta mposhtë Milanin në një ndeshje spektakolare me rezultat të ngushtë, 3:2.

 

Autogoli i Tomorit (‘9), Mo Salah (’49) dhe Henderson (’69) ia dhuruan sonte fitoren Liverpoolit.

Ndërkaq, për Milanin shënuan Rebiq (’47) dhe Diaz (’44). Kjo ndeshje ishte e vlefshme për grupin B.

Ndeshja tjetër e këtij grupi mes Atletico Madridit dhe Portos u mbyll baras 0:0.

 

Në “Giuseppe Meazza”, Real Madridi shënoi fitore vetëm në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Interit 0:1.

Në minutën e 90-të, ishte Rodrigo ai i cili ia dhuroi fitoren skuadrës së Carlo Ancelottit dhe tri pikët e para për këtë edicion.

 

Nga ana tjetër, PSG-ja u ndal me barazim 1:1 në Belgjikë përballë Brugges në kuadër të grupit A, derisa në kuadër të këtij grupi, Manchester City mposhti RB Leipzigun me rezultat 6:3.

 

Në ndeshjet tjera, Sportingu u mposhtë thellë nga Ajaxi 1:5, teksa Borussia Dortmundi fitoi në Stamboll ndaj Besiktasit me rezultat 1:2./FrontOnline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-