Opoja.net

Lojtarët që mund ta zëvendësojnë Messin, nëse ai vërtet largohet nga Barcelona

Lojtarët që mund ta zëvendësojnë Messin, nëse ai vërtet largohet nga Barcelona

Pavarësisht se a do të nënshkruajë ai marrëveshje të re me klubin apo jo, e papërfytyrueshmja po afron seç herë e më shumë për Barcelonën: largimi i Lionel Messit.

Kapiteni 33-vjeçar e bëri të qartë në verë, përmes një kërkese zyrtare që e dërgoi në klub përmes një burofaxi, se dëshiron të largohet nga Camp Nou.

Dorëheqja e Josep Maria Bartomeut nga posti i presidentit ka ngjallur pak shpresë se argjentinasi mund të ndërrojë mendje dhe ta vazhdojë karrierën në Katalonjë, por ende nuk asnjë lëvizje rreth ripërtëritjes së kontratës së tij.

Presidenti i ri me ide dhe qëllime të reja mund ta bindë Messin të qëndrojë edhe pasi t’i mbarojë kontrata në fund të këtij sezoni.

Megjithatë, paraqitjet e skuadrës së Ronald Koeman deri tani këtë sezon nuk japim mjaft arsye për optimizëm se Barcelona mund të sfidojë për trofetë e mëdhenj në të ardhmen e afërt.

Prandaj, nëse Messi largohet, Barcelona mund ta zëvendësojë atë me njërin prej këtyre futbollistëve, sipas gazetës MARCA:

Lautaro Martinez

Neymar

LOJTARËT QË MUND TA ZËVENDËSOJNË MESSIN, NËSE AI VËRTET LARGOHET NGA BARCELONA

Pavarësisht se a do të nënshkruajë ai marrëveshje të re me klubin apo jo, e papërfytyrueshmja po afron seç herë e më shumë për Barcelonën: largimi i Lionel Messit.

Kapiteni 33-vjeçar e bëri të qartë në verë, përmes një kërkese zyrtare që e dërgoi në klub përmes një burofaxi, se dëshiron të largohet nga Camp Nou.

Dorëheqja e Josep Maria Bartomeut nga posti i presidentit ka ngjallur pak shpresë se argjentinasi mund të ndërrojë mendje dhe ta vazhdojë karrierën në Katalonjë, por ende nuk asnjë lëvizje rreth ripërtëritjes së kontratës së tij.

Presidenti i ri me ide dhe qëllime të reja mund ta bindë Messin të qëndrojë edhe pasi t’i mbarojë kontrata në fund të këtij sezoni.

Megjithatë, paraqitjet e skuadrës së Ronald Koeman deri tani këtë sezon nuk japim mjaft arsye për optimizëm se Barcelona mund të sfidojë për trofetë e mëdhenj në të ardhmen e afërt.

Prandaj, nëse Messi largohet, Barcelona mund ta zëvendësojë atë me njërin prej këtyre futbollistëve, sipas gazetës MARCA:

Lautaro Martinez

Neymar

 

Mohamed Salah

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Opoja.net

Fansi shqiptar i Bayernit, Alabas: Mos shko në Real, më mirë eja me mua në baushtellë (VIDEO)

Opoja.net

Humb Man.United, Man.City shpallet kampion i Premier Ligës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net