Loriana Kuka e kalon me sukses edhe raundin e dytë, kualifikohet në çerekfinale

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Loriana Kuka ka arritur me sukses të kualifikohet në çerekfinale të Grand Slamit të Abu Dhabit.

Ajo fitoi me waza-ari ndaj xhudistes nga Britania e Madhe, Emma Reid.

Xhudistja kosovare në raundin e parë triumfoi me IPPON ndaj kazakes, Nazerke Tileukhanova, shkruan Gazeta Express.

Në çerekfinale, Kuka do të takohet me kinezen, Zhenzhao Ma.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-