Opoja.net

Lumi “Drini i Bardhë” në Prizren del nga shtrati

Kosova
Lumi “Drini i Bardhë” në Prizren del nga shtrati

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, Lumi “Drini i Bardhë” ka dalë nga shtrati këtë të shtune në fshatin Krajkë të Komunës së Prizrenit.

Pas vërshimeve të mëdha disa pjesë janë përmbytur, duke përfshirë toka bujqësore dhe disa shtëpi.

Gjatë ditës së djeshme pati vërshime edhe në pjesë tjera të vendit duke shkaktuar dëme të mëdha.

Të bashkangjitura i gjeni disa fotografi të lumit “Drini i Bardhë” i cili ka dalë nga shtrati.

Deri në orën 14:00 në KQZ kanë aplikuar për certifikim 13 subjekte politike

Merlinda Guraj

Gjashtë viktima dhe 363 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Merlinda Guraj

Zgjedhjet do të organizohen pa mbështetjen e OSBE-së

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net