Opoja.net

Man Utd – Man City, formacionet zyrtare të derbit të zjarrtë lokal

Man Utd – Man City, formacionet zyrtare të derbit të zjarrtë lokal

Manchester Unitedi dhe Manchester City kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Djajtë e Kuq janë nikoqir të rivalit të urryer lokal, Qytetarëve, në derbin e zjarrtë të vlefshëm për javën e 12-të në Ligën Premier, takim që zhvillohet në Old Trafford nga ora 18:30.

Ekipi i Ole Gunnar Solskjaer vjen në këtë ndeshje me një formë të lartë prej katër fitoresh në kampionat dhe synon fitoren e radhës për t’u ngjitur edhe më lartë nga tabelë.

Në anën tjetër, edhe ekipi i Pep Guardiolas ka rritur formën në ndeshjet e fundit me dy fitore radhazi dhe luajnë vetëm për rezultat pozitiv nga rivalëve të mëdhenj.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Man Utd: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw; Pogba, McTominay, Fred; Bruno Fernandes; Greenwood, Rashford;

Man City: Ederson; Walker, Dias, Stones, Cancelo’ Rodrigo, Fernandinho; De Bruyne, Mahrez, Sterling; Jesus.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net