Manchester United lëshon përsëri pikë

Opoja.net Opoja.net Sport

Manchester United ka gabuar sërish në Old Trafford, duke barazuar 1-1 me Evertonin.

Pas humbjes javën e kaluar, Manchester United ka gabuar sërish në Premierligë. Djajtë e Kuq barazuan 1-1 me Evertonin në Old Trafford, sfidë e vlefshme për xhiron e shtatë.

Manchester United e nisi ndeshjen pa Cristiano Ronaldon dhe Paul Pogben, Solskjaer i la në stol.

Sido që të jetë, United luajti mirë edhe pa ta pasi në minutën e 43-të, pas shumë përpjekjeve, Anthony Martial arriti ti kalojë në epërsi Djajtë e Kuq.

Me rezultatin 1-0 u mbyll pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 57-të, Solskjaer e inkuadroi në lojë Cristiano Ronaldon.

Kur te gjithë prisnin tani më shumë nga United, Townsend heshti stadiumin, duke shënuar për 1-1 në minutën e 65-të.

Menjëherë reagoi United dhe inkuadroi në lojë edhe Paul Pogbën.

Derisa United tentonte të gjejë golin e tri pikëve, për një moment u shokua pasi mund të kishte mbetur pa asnjë, Mina shënoi për 2-1 në minutën e 85-të, gol që u anulua dhe mbeti rezultati 1-1.

Deri në fund, United tentoi të bëjë diçka më shumë, por nuk ia doli dhe duhet të kënaqet me një pikë.

United aktualisht është në pozitën e dytë tashmë me 14 pikë, rrezikon të bie edhe me poshtë nëse City e Chelsea i fitojnë sfidat e tyre.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-