Masat e reja kundër COVID-19 hyjnë në fuqi nga sot

Opoja.net Opoja.net Opoja

Pasi në vend u shënua rekord i rasteve të reja me koronavirus, Qeveria mori vendim për masa të reja, të cilat u miratuan më 18 gusht, ndërsa hyjnë në fuqi nga sot.

Vendimi për masat e reja vlen nga sot, 20 gusht 2021, shkruan Opoja.net.

Në bazë të këtij vendimi, do të mbyllen klubet e natës, gastronomia do të punojë deri në orën 22:30 eventualisht 23:00.

Po ashtu në kuadër të masave të reja janë ndaluar edhe mbajtja e ahengjeve e dasmave.

Në këtë dokument gjeni të gjitha masat e reja antiCOVID.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-