Mbyllet përballja Robin Krasniqi – Dominic Bosel, ky boksier shpallet fitues

Opoja.net Opoja.net Sport

Ka përfunduar përballja e sontme mes Robin Krasniqit dhe Dominic Boselit.

Sonte, boksieri nga Kosova e ka zhvilluar rimeçin ndaj gjermanit, Dominic Bosel, shkruan FrontOnline.

Pas 12 rundesh, triumfues ka dalur të jetë Dominic Boesel.

Dyshja ishin përballur mes vete në tetorin e vitit të kaluar, ku triumfues ishte Krasniqi.

Ndryshe, kjo përballje është zhvilluar në “Getec Arena” në Magdeburg të Gjermanisë dhe ishte e vlefshme për kategorinë IBO./FrontOnline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-