Me të vërtetë, unë nuk kam këpucë, por kam këmbë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Artikuj

Vlera e mirësive që na ka dhuruar Allahu, dihet vetëm atëherë kur ne e falenderojmë me zemër Atë.

Një fëmijë nuk kishte këpucë dhe për këtë ishte mërzitur shumë.

Duke ecur rrugës ai vuri re një sakat. E falenderoi Zotin duke thënë me vete: – Falenderuar qofsh, o Zot!

Me të vërtetë, unë nuk kam këpucë, por kam këmbë. Këpuca mund të sigurohet, por këmba jo.

© Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-