Mërgimtari nga Zhuri, sjell nga Zvicëra donacion disa karroca për personat me nevoja të veçanta

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Kosova

Kryetari i Bashkësisë Lokale në Zhur, Behar Begaj, në faqen zyrtare të tij, ka njoftuar se mërgimtari zhurian, Ruzhdi Kabashi, i cili jeton dhe vepron ne Zvicër ka dhuruar një donacion prej disa karrocave për personat me nevoja të veçanta si dhe paisje të tjera ndihmëse.

Ky është postimi i plotë:

Njoftim

Qytetar të nderuar të Zhurit dhe më gjerë!

Ju njoftojm se në adresë të BL Zhur kanë arritur disa paisje për njerëzit në nevojë si: karroca ulëse, karroca ndihmëse për ecje, si dhe mbajtëse për ecje.

Ky donacion vjen nga një bashkëatdhetar Zhurian me qëndrim në Zvicër z. Ruzhdi Kabashi të cilin e falenderojmë në emrin tim, në emër të z. Samidin Badalli si dhe në emër të BL Zhur dhe i lutemi Allahut që ta shpërblej me mirësit e tij!

Një falenderim i veqantë shkon edhe për kompanin “Fanaj Transport” për transportin Human që i solli këto gjësende nga Zvicra deri në Zhur.

Të gjithë ata që kanë nevoj për ndonjërën nga këto paisje të lajmrohen në këto numra të telefonit:
Behar Begaj +383 44 151 758 dhe Samidin Badalli +383 44 237 609.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-