Opoja.net

Mërgimtari nga Zvicra merr iniciativë për ta pastruar fshatinë (Foto)

Sot në fshatinë Pllavë të Komunës së Dragashit është marrë iniciativë nga vet banorët e fshatit për të pastruar, pasi kërkesa është bërë disa herë në Komunë por nuk u pastru asnjëherë. E këtë iniciativë e filloi mërgimtari nga Zvicra, Bajram Xhabali, me Fatos Lepraj Mehmet Cenaj dhe bashkëfshatar të tjerë, shkruan Opoja.net.

“Sot kemi bërë një punë mjaftë të madhe e kemi pastruar fshati, pasi nga komuna spo na degjojnë hallet tona kemi marr iniciativën vet”, është shprehur për Opoja.net-it një banorë po i këtu fshati.

80
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

“Kjo kërkesë i është bërë disa herë komunës se Dragashit por asnjëhere nuk është marr parasysh kërkesa e banorëve”, ka vazhduar më tej.

“Iniciatoret e këtij pastrimi thonë se fillimisht dëshironim të bejm me vetfinancim dhe u drejtuam te kompania ILVA , aty kontaktuam me pronarin e kompanisë dhe pronari Enver Bahtijari tha se do e pastroj pa asnje cent”, ka treguar Fatos Lepraj.

Vet pamjet na tregojnë se është bërë një punë e madhe. /Opoja.net/

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net

Biografia e Shaban Shabanit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto