Messi i emocionuar për triumfin në Botëror: Maradona na inkurajoi nga parajsa, e merituam në atë fund të mallkuar

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Lionel Messi ia doli. I vetmi trofe që i mungonte ishte ai i Kupës së Botës, e për diçka të tillë iu desh të priste deri në këtë Botëror, për të prekur majat.

Sot, ai ka bërë një postim në rrjetet sociale, duke i emocionuar të gjithë.

SHKRIMI I PLOTË:

“Nga Grandoli në Kupën e Botës në Katar u deshën pothuajse 30 vjet. Ishin pothuajse tre dekada, që topi më dha shumë gëzime dhe gjithashtu disa pikëllime në jetë. Gjithmonë kam pasur një ëndërr për të qenë kampion bote dhe nuk doja të ndaloja së provuari, edhe duke e ditur se ndoshta nuk do të dorëzohesha kurrë.

Kjo Kupë që morëm është gjithashtu nga të gjithë ata që nuk ia dolën në Botërorët e mëparshëm që luajtëm, si në vitin 2014 në Brazil, ku të gjithë e merituan për mënyrën se si luftuan deri në të njëjtën finale, punuan shumë dhe e donin aq sa unë… E merituam edhe në atë fund të mallkuar.

Është gjithashtu nga Diego që na inkurajoi nga parajsa. Dhe nga të gjithë ata që e kaluan kohën duke qëndruar ulur në stolin e Kombëtares pa parë aq shumë rezultatin, por vetëm dëshirën që kishim për të, gjithashtu edhe kur gjërat nuk shkonin ashtu siç ne dëshironim.

Dhe sigurisht, është nga i gjithë ky grup i bukur që u formua dhe nga ekipi teknik dhe të gjithë njerëzit e kombëtares që duke qenë anonimë, punojnë ditë e natë për ta bërë më të lehtë për ne.

Shumë herë dështimi është pjesë e rrugëtimit dhe mësimit dhe pa zhgënjime është e pamundur që suksesi të vijë..

Faleminderit shumë nga zemra! Para Argjentina./Demokracia.com/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-