Opoja.net

Messi mbret për gjuajtjet e lira, thyen këtë rekord të madh

Lionel Messi ka arritur të shënojë dy gola në fitoren e sontme të Barcelonës.

Një gol Messi në këtë ndeshje arriti ta shënojë nga gjuajtja e lirë, e që ishte edhe gol rekordi, shkruan Sinjali Sportiv.

Kjo pasi që Messi me këtë gol, grumbulloi golin e 48-të të shënuar me Barcelonën nga gjuajtja e lirë.

Rekordin te skuadra e Barcelonës për numrin e golave të shënuara nga gjuajtja e lirë e mbante Ronaldo, që kishte 47-të.
Image

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Send this to a friend