Opoja.net

Messi mbret për gjuajtjet e lira, thyen këtë rekord të madh

Sport
Messi mbret për gjuajtjet e lira, thyen këtë rekord të madh

Lionel Messi ka arritur të shënojë dy gola në fitoren e sontme të Barcelonës.

Një gol Messi në këtë ndeshje arriti ta shënojë nga gjuajtja e lirë, e që ishte edhe gol rekordi, shkruan Sinjali Sportiv.

Kjo pasi që Messi me këtë gol, grumbulloi golin e 48-të të shënuar me Barcelonën nga gjuajtja e lirë.

Rekordin te skuadra e Barcelonës për numrin e golave të shënuara nga gjuajtja e lirë e mbante Ronaldo, që kishte 47-të.
Image

De Paul i dërgon mesazhe Liverpoolit dhe Real Madridit

Merlinda Guraj

Konfirmohet data për meçin e peshave të rënda mes Whyte dhe Povetkin

Opoja.net

Pochettino bëhet trajneri më i paguar në histori

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net