Mevludin Krasniqi emërohet zëvëndësministër

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka marr vendim që ta emëroj Mevludin Krasniqin nga Brezna për zëvëndësministër të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, shkruan Opoja Sot.

Ky emërtim për Krasniqin vjen pasi që ai ka qenë edhe zëvëndësministër i Shëndetësisë dhe Arsimit në qeveritë e kaluara.

Kujtojmë se përveç Krasniqit në këtë ministri është edhe Kapllan Halimi, një opojan tjetër në pozitën e Sekretarit të Përgjithshëm. /Opoja Sot/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-