Ministrat e jashtëm të BE-së bien dakord të përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të përgatisin sanksione të reja kundër Rusisë.

Ata gjithashtu u zotuan të rrisin dërgesat e armëve në Kiev, raporton Sky Neës, transmeton Klankosova.tv.

Shefi i politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell ka thënë se Putini po përpiqet të shkatërrojë Ukrainën.

“Është e qartë se Putini po përpiqet të shkatërrojë Ukrainën”, u shpreh ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-