Mosmarrëveshje për pronën, përleshje mes dy familjeve në Dragash

Opoja.net Opoja.net Opoja

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona pasi që të njëjtët kanë qenë të përfshirë në një rrahje në të cilën u përfshinë dy familje.

Rasti ka ndodhur në Dragash dje rreth orës 6:30.

Sipas Policisë arsyeja e përleshjes ka qenë një mosmarrëveshje rreth një prone.

Të dyshuar për këtë rast janë shtatë persona, gra dhe burra.

Disa prej tyre kanë pësuar lëndime të lehta trupore dhe kanë kërkuar tretman mjekësore në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Dragash.

Dy të arrestuarit, me vendim të prokurorit janë ndaluar në qendrën e mbajtjes.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-