Opoja.net

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se në këtë javë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me intervale me diell.

IHK njofton se vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu, ndërsa në vise me lartësi mbi 800m parashihet që reshjet e shiut të jenë të përziera me borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9 m/s.

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj

Haradinaj, Vuçiqit: Ushtria e Kosovës është e NATO-s, jo e Rusisë

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net