Moti sot me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Instituti Hidromeeteorologjik i Kosovës njofton se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Reshjet parashihen të jenë të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-