Moti sot – temperaturat minimale shënojnë rënie

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se për sot parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditët e kaluara, por që minimalet do të jenë më të ulëta.

IHK njofton se temperaturat minimale do të jenë 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të arrijnë deri 21 gradë Celsius.

Gjatë gjithë këtyre ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare. /Telegrafi/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-