MSH tregon kur hapen teatrot, kinematë dhe a do të ketë dasma sivjet?

Lajme
MSH tregon kur hapen teatrot, kinematë dhe a do të ketë dasma sivjet?

Pandemia Covid-19 ka krijuar një klimë të vështirë për të gjithë, e shumë të prekur kanë qenë padyshim edhe komuniteti i artistëve.

Vazhdojnë të jenë të mbyllura teatrot e kinematë, e poashtu edhe sallat e dasmave, gjë që ka krijuar konfuzion për shumë njerëz që kanë planifikuar organizime të tilla për sivjet, shkruan Indeksonline.

Faik Hoti zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë ka sqaruar për Indeksonline, se vendimi për kinematë, teatrot sikurse edhe për ahengjet do të rivlerësohet gjatë këtij muaji.

Ai ka thënë se çdo vendim do të bazohet në situatën epidemiologjike në terren dhe rekomandimet që do ti jap IKSHPK-ja.

Andaj mbetet të shihet nga zhvillimi i situatës se si do të shkojë në vazhdim dhe gjatë muajit qershorë do të merret vendimi për hapjen apo mos hapjen e tyre.

Edhe 75 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 38 pacientë të tjerë

Opoja.net

GJASHTË VIKTIMA DHE 182 RASTE TË REJA ME COVID-19, SHËROHEN 33 PACIENTË

Opoja.net

Pas Labit edhe kjo aktore nuk beson që ka virus!

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net