Opoja.net

Napoli dhe Hysaj ende pa marrëveshje për kontratën e re

Napoli dhe Hysaj ende pa marrëveshje për kontratën e re

Elseid Hysaj po has në vështirësi sërish me rinovimin e kontratës me Napolin, ndërsa në qershor të vitit të ardhshëm ai mbetet i lirë.

Sipas “Napoli Magazine”, marrëveshja nuk është edhe aq e thjeshtë, ndërsa mbrojtësi shqiptar mund të mbetet i lirë pas disa muajsh.

Gjithçka, me sa duket, sillet rreth pagës, pasi drejtuesit e Napolit i kanë propozuar një kontratë të re nga e cila kapiteni i Shqipërisë do të përfitonte 2 milionë euro në sezon.

Menaxheri i lojtarit ka pasur një takim me drejtuesit napolitanë dhe ka dalë i pakënaqur me ofertën.

Marseille, Roma dhe Spartak Moska janë gati t’ia plotësojnë çdo kërkesë ekonomike Hysajt i cili duket se do të largohet nga Napoli pas katër sezonesh.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net