Ndërprerja e energjisë po u shkakton probleme edhe bizneseve të Dragashit

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Ndërprerja e energjisë elektrike pa paralajmërim është duke iu shkaktuar probleme të mëdha qytetarëve, e në veçanti kompanive prodhuese.

Ai tha se vetëm sot gjatë ditës kanë pasur mungesë të madhe të energjisë dhe se pavarësisht që e ka njoftuar KEDS-in për këtë ndërprerje ata nuk po brengosen.

“Ka ndërprerje të energjisë elektrike të pa planifikuar dhe të shpeshta të planifikuara që janë edhe shumë të shpeshta. Ditën e sotme kemi pasur 2 orë rrymë, 2 ndërprerje ka qenë një reduktim jo normal. Neve si prodhues po na shkakton probleme duke na prishur pajisjet. Jo vetëm kaq po na sjellë telashe edhe në kohë duke penguar punën e rregullt”, tha Piraj përmes telefoni.

“KEDS-i është njoftuar se ka reduktime dhe nuk janë të brengosur shpesh nuk e dinë se kur ka energji dhe nuk po brengosën, as nuk po dinë të na tregojnë se deri në ora sa dhe në cilën kohë do të ketë reduktime”, tha Piraj. /KosovaPress

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-