Opoja.net

Ndeshjet e sotme në Ligën e Evropës nisin me një minutë heshtje

Ndeshjet e sotme në Ligën e Evropës nisin me një minutë heshtje

Pas vdekjes së legjendës italiane dhe kampionit të botës me të kaltërit në vitin 1982, Paolo Rosi, ka reaguar dhe institucioni më i madh për futbollin në Evropë, UEFA.

Qeveria më e madhe e futbollit evropian ka shkruar në rrjetin e saj zyrtare në “Tëitter”, se në të gjitha sfidat e sotme të Ligës së Evropës do të mbahet një minutë heshtje për të nderuar figurën e ish-kampionit të madh.

“Futbolli evropian qan për ‘Pablito’-n, ku me tripletën e tij legjendare ndaj Brazilit në Botërorin e 1982, dërgoi të kaltërit drejt fitimit të titullit të tretë botëror”, lexohej në komunikatën e UEFA-s.

Barcelona e shkatërron Chelsean dhe e fiton Ligën e Kampionëve

Opoja.net

Pritjes i vjen fundi, Prishtina kampion i Kosovës

Opoja.net

Fansi shqiptar i Bayernit, Alabas: Mos shko në Real, më mirë eja me mua në baushtellë (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net