Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

UEFA ka njoftuar zyrtarisht se skuadrat për Euro 2020 do të zgjerohen nga 23 në 26 lojtarë, me një afat regjistrimi deri më 1 qershor.

Kampionati i ardhshëm Evropian fillon më 11 qershor të kësaj vere dhe skuadrat duhet të regjistrohen 10 ditë para garës.

UEFA ka njoftuar zyrtarisht skuadrat mund të përfshijnë 26 lojtarë për kampionatin e ardhshëm dhe mund të ndryshohen vetëm deri në ndeshjen e parë.

“Skuadrat e Euro 2020 do të shfaqin deri në 26 lojtarë”, shkroi UEFA në një deklaratë zyrtare. “Lista e skuadrave do të dorëzohet më 1 qershor, por ekipet do të jenë në gjendje të bëjnë zëvendësime të pakufizuara në rast të dëmtimit të rëndë ose sëmundjes para ndeshjes së parë”.

“Portierët mund të zëvendësohen përpara çdo ndeshjeje”.

Lëndimi dhe sëmundja serioze gjithashtu përfshin hipotezën e pozitivitetit ndaj COVID-19, si dhe atë të një lojtari në kontakt të ngushtë me dikë që rezulton pozitiv. /Telegrafi/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend