Opoja.net

Në burgun e Prizrenit, ku mbahej Astrit Dehari, gardianët rrahin brutalisht një të bugosur

Data 05 nëntor e këtij viti, një ndër lajmet më tmerruese në Kosovë. Pikërisht në burgun e Prizrenit, ndërroj jetë një ndër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Vdekja e tij edhe pas hetimeve që vazhdojnë të bëhen vazhdon , mbetet e pasqaruar.

140
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Ndërsa burime të Indeksonline, bëjnë të ditur se një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur përsëri në këtë burg, ku të burgosurit vazhdojnë të jenë të keqtrajtuar.Gjatë ditës sotme saktësisht në ora 14, në këtë burg, një i arrestuar është rrahur keq përderisa ishte duke ngrënë bukë.

Ishin pikërisht gardianët e kësaj qendër të burgut të Prizrenit të cilët kanë përdorur dhunë të pakontrolluar në drejtim të të burgosurit, shkruan Indeksonline.

Dyshohet se dhuna e përdor nga gardianët ishte e porositur nga jashtë, teksa personin në fjalë më pas e kanë vendosur të qëndronte në një qeli të njohur si e “vetmisë”.

Duhet përkujtuar që kjo gjendje e keqe në burgun e Prizrenit është vazhdimësi e keqtrajtimit të të arrestuarve gjë që shton edhe më tepër dyshimet se si saktësisht po udhëhiqet kjo qendër./Indeksonline/

Goditet për vdekje 70-vjeçari në Dragash

Opoja.net

Arrestohen tre persona që fotografuan dhe incizuan afër kampit të Njësisë Speciale në Mitrovicë

Opoja.net

Për tri javë, 19 mijë gjoba për mosrespektim të ligjit antiCovid

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto