Në burgun e Prizrenit, ku mbahej Astrit Dehari, gardianët rrahin brutalisht një të bugosur

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Data 05 nëntor e këtij viti, një ndër lajmet më tmerruese në Kosovë. Pikërisht në burgun e Prizrenit, ndërroj jetë një ndër aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Vdekja e tij edhe pas hetimeve që vazhdojnë të bëhen vazhdon , mbetet e pasqaruar.

Ndërsa burime të Indeksonline, bëjnë të ditur se një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur përsëri në këtë burg, ku të burgosurit vazhdojnë të jenë të keqtrajtuar.Gjatë ditës sotme saktësisht në ora 14, në këtë burg, një i arrestuar është rrahur keq përderisa ishte duke ngrënë bukë.

Ishin pikërisht gardianët e kësaj qendër të burgut të Prizrenit të cilët kanë përdorur dhunë të pakontrolluar në drejtim të të burgosurit, shkruan Indeksonline.

Dyshohet se dhuna e përdor nga gardianët ishte e porositur nga jashtë, teksa personin në fjalë më pas e kanë vendosur të qëndronte në një qeli të njohur si e “vetmisë”.

Duhet përkujtuar që kjo gjendje e keqe në burgun e Prizrenit është vazhdimësi e keqtrajtimit të të arrestuarve gjë që shton edhe më tepër dyshimet se si saktësisht po udhëhiqet kjo qendër./Indeksonline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-